CMU32GX4M2C3200C16R Corsair Vengeance 32GB DDR4 Memory
CMU32GX4M2C3200C16R Overview
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
SKU: CMU32GX4M2C3200C16R Tags: , , , , Categories: , Brand:
CMU32GX4M2C3200C16R Technical Specification
Corsair 32GB PC4-25600 DDR4
Manufacturer: Corsair
Brand: Corsair
Memory Type: DDR4 SDRAM
Capacity: 32GB (2 X 16GB)
Tested Latency: 16-18-18-36
Pins: 288 Pin
SPD Speed: 2133MHz
Format: Unbuffered DIMM
Performance Profile: XMP 2.0
Fan Included: No
Bus Type: PC4-25600
Package Memory Pin: 288
Heatspreader: Anodized Aluminum
Error Correction: Non-ECC
Cas: CL16
Data Transfer Rate: 3200MHz