AM2400D4SR4RN/16G AddOn 16GB DDR4-2400MHZ Rdimm SRX4 ECC
AM2400D4SR4RN/16G Overview
AddOn 16GB DDR4-2400MHZ Rdimm SRX4 ECC. This Industry Standard 16GB DDR4-2400MHz single rank registered ECC 1.2V 288-pin CL17 factory original RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix).
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
SKU: AM2400D4SR4RN/16G Tags: , , , Categories: Brand:
AM2400D4SR4RN/16G Technical Specifications
AddOn 16GB DDR4-2400MHZ Rdimm SRX4 ECC
Manufacturer: AddOn
Brand: AddOn
Product Name: 16GB DDR4-2400MHZ Rdimm SRX4 ECC Factory Original Server Memory
Product Type: RAM Module
Memory Voltage: 1.20 V
Memory Technology: DDR4 SDRAM
CAS Latency: CL17
Memory Size: 16 GB
Form Factor: DIMM
Memory Speed: 2400 MHz