CPAC-RAM32GB-15600 Check Point 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
CPAC-RAM32GB-15600 Overview
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
SKU: CPAC-RAM32GB-15600 Tags: , , , Categories: Brand:
CPAC-RAM32GB-15600 Technical Specifications
Check Point 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Manufacturer: Check Point Software Technologies, Ltd
Brand Name: Check Point
Product Name: 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Type: RAM Module
Technical Information
Memory Size: 32 GB
Memory Technology: DDR4 SDRAM
Number of Modules: 4 x 8GB
Error Checking: ECC
Device Supported: Network Firewall
Power Requirements
Single Power Supply rating: AC(600W), DC(800W)
AC power input: 90 to 264V (47-63Hz)
Maximum thermal output: 1013.4 BTU/hr.
Dimensions
Enclosure: 2RU
Dimensions (WxDxH): 17.4×20.84×3.5 in. (442x529x88mm)
Weight: 31.5 lbs. (14.3 kg)
Environmental Conditions
Operating: 0° to 40°C, humidity 5% to 95%
Storage: –20° to 70°C, humidity 5% to 95% at 60°C