HX-SP-220M4SBV1-3A Cisco Systems HX220C Hyperflex System
HX-SP-220M4SBV1-3A Overview
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
HX-SP-220M4SBV1-3A Technical Specifications
Cisco Systems HX220C Hyperflex System
General Information
Manufacturer Part Number HX-SP-220M4SBV1-3A
Product Line HyperFlex
Product Series HX220c M4
Product Type Server
Controllers
Controller Type 12Gb/s SAS
RAID Supported No
Display & Graphics
Graphics Controller Manufacturer Matrox
Graphics Controller Model G200e
Graphics Memory Capacity Up to 8 MB
Memory
Standard Memory 384 GB
Maximum Memory 1.50 TB
Memory Technology DDR4 SDRAM
Memory Slots: 24 x DDR4 RAM Slots
Network & Communication
Ethernet Technology Gigabit Ethernet
Power Description
Input Voltage 120 V AC
230 V AC
Number of Power Supplies Installed 2
Maximum Power Supply Wattage 770 W
Processor & Chipset
Number of Processors Supported 2
Number of Processors Installed 2
Processor Manufacturer Intel
Processor Type Intel Xeon
Processor Model E5-2650v4
Processor Core Dodeca-core (12 Core)
Processor Speed 2.20 GHz