PSTPG0750FPCGUSR Thermaltake Toughpower Grand RGB Power Supply
PSTPG0750FPCGUSR Overview
Thermaltake Toughpower Grand RGB 750W Gold Fully Modular Power Supply
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
PSTPG0750FPCGUSR Technical Specifications
Manufacturer Part Number: PSTPG0750MPCGUS1
Product Line: Toughpower Grand
Product Model: TPG-750AH3FCG
Product Type: Power Supply
Efficiency: 92%
Number of Fans: 1
Modular: Yes
ATI CrossFire Supported: Yes
NVIDIA SLI Supported: Yes
Input Voltage: 120 V AC , 230 V AC
Number of +12V Rails: 1
Output Voltage:
3.3 V DC @ 25 A
5 V DC @ 25 A
12 V DC @ 62 A
Output Power: 750 W