PWR-C49-300DC-F Cisco Plug-in Module Hot-Plug Power Supply
PWR-C49-300DC-F Overview
Catalyst 4948 Power Supply Cat 4948E-F 300W DC Power Supply Front exhaust This Cisco 300W DC Power Supply Front Exhaust for Catalyst 4948E-F Switch and is fully guaranteed by our 90-day warranty. Please feel free to contact us regarding our inventory of Cisco networking equipment, or if you have any additional questions regarding this 300W DC Power Supply Front Exhaust for Catalyst 4948E-F Switch.
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
PWR-C49-300DC-F Technical Specifications
Cisco Plug-in Module Hot-Plug Power Supply for Catalyst 4948E-F – 300W – -48–60V
General Information
Manufacturer Cisco Systems, Inc
Brand Name Cisco
Product Name Power Module
Product Type DC Power Supply
Input Voltage Range -48 V DC to -60 V DC
Output Voltage 12 V DC
Output Power 300 W 300WDC
For C4948E
Product Name: Cat 4948E-F 300W DC P/S Front Exhaust
Product Type: Power Module
Output Power: 300 W
Output Voltage: 12 V DC