867964-B21 HP Proliant DL360 Gen10 Server
867964-B21 Overview
HP Proliant DL360 Gen10 6130 125W 2P 64G-2R P408I-A Premium 10NVME 2X800W High Perf SVR.
Updated Price and Quantity Discount
Request a Quote Click for RFQ
or
Your Payment is 100% Secure
867964-B21 Technical Specifications
GENERAL INFORMATION:
Manufacturer: Hewlett Packard Enterprise
Manufacturer Part Number: 867964-B21
Brand Name: HPE
Product Line: ProLiant
Product Series: DL360 Gen10
Product Name: ProLiant DL360 Gen10 6130 1P 64GB-R P408i-a 8SFF 800W RPS Performance Server
Product Type: Server
PROCESSOR & CHIPSET:
Number of Processors Supported: 2
Number of Processors Installed: 1
Processor Manufacturer: Intel
Processor Type: Xeon Gold
Processor Model: 6130
Processor Core Hexadeca-core (16 Core)
Processor Speed: 2.10 GHz